گروه دانشجویان آموزش ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد

وبلاگ رسمی

گروه دانشجویان آموزش ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد

وبلاگ رسمی

گروه دانشجویان آموزش ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد

با عرض سلام خدمت همه دوستان بویژه اساتید و دانشجویان آموزش ریاضی.

این وبلاگ با هدف اطلاع رسانی و ارائه مطالب آموزشی مفید در زمینه آموزش ریاضی کار خود را آغاز می کند. امید است که با راهنمایی و همکاری شما دوستان بتوانیم فضای خوبی را ایجاد نماییم. منتظر پیشنهادات شما دوستان هستیم.

گروه آموزش ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد

طبقه بندی موضوعی
پیوندها

۸ مطلب در مرداد ۱۳۹۳ ثبت شده است

 به اطلاع می رسد که گروه ریاضی دفتر تالیف کتب درسی، به واحد تحقیق، توسعه و آموزش ریاضی ارتقاء یافته است. مسئولیت اصلی این واحد در سه بخش زیر( در ارتباط با یکدیگر ) تعریف شده است:

1- ایجاد سامانه پژوهش و تحقیق مبتنی بر سفارش و کاربرد در توسعه آموزش ریاضی کشور

2- تولید و توسعه برنامه های درسی و مواد آموزشی مورد نیاز نظام آموزشی کشور در حوزه آموزش ریاضی

3- ایجاد جامعه موثر آموزشگران ریاضی در سطح کشور به منظور ارتقاء سطح آموزش و عملکرد معلمان

واحد تحقیق، توسعه و آموزش ریاضی  از همکاری تمامی اعضای جامعه آموزش ریاضی کشور، به ویژه معلمان و دبیران ریاضی صمیمانه استقبال می نماید...

برگرفته از سایت واحد تحقیق، توسعه و آموزش ریاضی 

۵ موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۵ مرداد ۹۳ ، ۲۱:۵۴
آموزش ریاضی دانشگاه فردوسی


  • اولین المپیاد هندسه در تاریخ 13 شهریور ماه در دو شهر تهران و اصفهان به‌صورت هم‌زمان برگزار می‌شود.
  • برنامه‌ی متنوعی برای معلمان و شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده است.

    برای شرکت در این رویداد می‌توانید از طریق فرم‌های زیر ثبت‌نام اولیه را انجام دهید (پیش‌ثبت‌نام از 23ام تا 25ام فعال خواهد بود):...

  • المپیاد در دو شهر اصفهان و تهران برگزار می‌شود.
  • آزمون «اولین المپیاد هندسه»، صبح روز 13 شهریور 1393، در روز تولد ابوریحان بیرونی، به طور هماهنگ در دو شهر اصفهان و تهران برگزار می‌شود.
  • محل برگزاری در اصفهان، خانه ریاضیات اصفهان و در تهران، دانشگاه صنعتی شریف خواهد بو

برگرفته از سایتhttp://mathysc.com/

۰ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ مرداد ۹۳ ، ۲۱:۵۶
آموزش ریاضی دانشگاه فردوسی

پوریا ناظمی:‌ برای علاقه‌مندان ریاضیات در ایران نام مریم میرزاخانی نام آشنایی است. شهرت او قدم از حوزه تخصصی خود بیرون گذاشته و ایرانیان، کارها و حداقل برخی از خبرهای موفقیت‌های او را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنند و به اشتراک می‌گذارند و بدین ترتیب او به یکی از نامدارترین ریاضی‌دانان جوان ایرانی بدل شده است.

مریم میرزاخانی متولد تهران است و تحصیلات دبیرستان خود را در مدرسه فرزانگان تهران سپری کرد. او درگفتگویی درباره آغاز علاقه‌اش به ریاضیات می‌گوید :

«بچه که بودم دوست داشتم نویسنده شوم. هر داستانی که به دستم می‌رسید و در واقع هر کتابی که به دستم می‌رسید می‌خواندم. اما قبل از آخرین سال حضورم در دبیرستان هیچ وقت فکر نمی‌کردم ریاضی‌دان شوم... برادرم کسی بود که مرا به طور عام به علم علاقه‌مند کرد. او هرچیزی که در مدرسه می‌آموخت، برای من تعریف می‌کرد و فکر می‌کنم اولین خاطره‌ای که از ریاضیات دارم این بود که او مطلبی درباره جمع کردن اعداد ۱ تا ۱۰۰ را که در مجله‌ای خوانده بود، برایم مطرح کرد و این‌که چکونه گاوس با روشی نوآورانه آن را حل کرده بود. این اولین باری بود که از زیبایی یک راه حل ریاضی به شوق می‌آمدم و مجذوب آن می‌شدم.»

برگرفته از سایت http://www.khabaronline.ir/

..........

۱ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ مرداد ۹۳ ، ۲۱:۴۴
آموزش ریاضی دانشگاه فردوسی

2015 Mathematics Education Conference (MEC2015) will be held from January 31 to February 2, 2015 in Shanghai, China. This Conference will cover issues on Mathematics Education. It dedicates to creating a stage for exchanging the latest research results and sharing the advanced research methods......

All accepted papers will be published by '' Open Journal of Social Sciences" (ISBN: 2327-5952), a peer-reviewed open access journal that can ensure the widest dissemination of your published work. For more information, please visit: www.scirp.org/journal/jss.....

Important Dates 
Conference: Jan. 31-Feb. 2, 2015
Submission Due: Oct. 15, 2014
Acceptance Notification: Nov. 24, 2014

۰ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۱ مرداد ۹۳ ، ۰۸:۵۳
آموزش ریاضی دانشگاه فردوسی

با سلام خدمت همه دوستان.

وبلاگی را در اینجا خدمت شما معرفی می‌کنیم که موضوع و شرح آنرا از نوشتار خود نویسنده وبلاگ مشاهده می‌کنیم:

"این وبلاگ برای ارتباط با دانشجویان و تبادل نظر درباره موضوعات و مطالب درسی است. در این وبلاگ مطالبی جهت آموزش آمار و نرم افزار آماری spss ارائه شده و سعی می‌شود موضوعات به گونه‌ای مطرح شود تا همه علاقه مندان بتوانند از مطالب آن استفاده نمایند و در مورد آن اظهار نظر کنند....."

(محمرضا میرزاده)

به نظر می‌رسد مطالب این وبلاگ در ارتباط با آموزش آمار و احتمال و آموزشSPSS  برای دانشجویان و محققان بسیار مفید باشد.

آدرس سایت: http://m-mirzadeh.blogfa.com/

۰ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ مرداد ۹۳ ، ۲۳:۲۱
آموزش ریاضی دانشگاه فردوسی

با سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان.

خدمت همه بزرگوارانی که مقالاتشان در سیزدهمین کنفرانس آموزش ریاضی ایران به صورت سخنرانی یا پوستر پذیرفته شده است، تبریک عرض میکنیم.

انشاالله بزودی مقالات برخی از دوستان را در سایت قرار میدهیم.

۰ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ مرداد ۹۳ ، ۰۰:۲۳
آموزش ریاضی دانشگاه فردوسی

۰ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ مرداد ۹۳ ، ۱۸:۳۹
آموزش ریاضی دانشگاه فردوسی

با سلام خدمت همه  بزرگواران. در سال تحصیلی 93-92 دوستان در مقطع دکترا رشته آموزش ریاضی(دانشگاه فردوسی مشهد) در کلاسهای "زمینه های تخصصی تحقیق درآموزش ریاضی" و "نظریه های یاددهی ویادگیری ریاضیات و حل مسئله" مقالات و کتابهای مفیدی را در قالب سمینارهای کلاسی و تحت راهنمایی جناب آقای دکتر علم الهدایی ارائه دادند.که مایلیم هر چندگاه یکبار، پاورپوینتهای ارائه دوستان را در سایت قرار دهیم.امیدواریم برای شما هم مفید واقع گردد. ممنون میشویم ما را از نظرات خود بهره مند سازید. ( البته یادآور میشویم که قالب و ساختار پاورپوینتها، رسمی نیست ، هر چند بر اساس منابع معتبر تهیه شده اند)

یکی از ازائه ها پیرامون "کاربرد استعاره در آموزش ریاضیات" است. موضوعی  که در دهه های اخیر در حیطه آموزش ریاضی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. در این ارائه، خانم "نغمه صلواتی نژاد" سعی بر آن داشتند که با ارائه خود به این پرسش ها پاسخ دهند:

v برای اولین بار چه کسی کاربرد استعاره را در بیان مفاهیم ریاضی مطرح کرد ؟
v چرا استعاره در علم ریاضیات مطرح شد ؟ در واقع چه ویژگی هایی از ریاضیات مبنای این امر است ؟
v نقش استعاره در بهبود یاددهی و یادگیری ریاضیات چیست ؟

۱ موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۶ مرداد ۹۳ ، ۱۸:۳۰
آموزش ریاضی دانشگاه فردوسی